Podlahy PP s.r.o.  > Podlahy > Decking 

Venkovní terasy - DECKING

Decking z tropických dřevin je již několik let velmi oblíbeným řešením pro venkovní dřevěné terasy, chodníky, balkony a další venkovní plochy. Na trhu se v současné tobě můžeme setkat z celou řadou zejména tropických dřevin, které na první pohled nabízejí podobný vzhled, nicméně nabízí obrovské rozdíly ve fyzikálně mechanických vlastnostech a kvalitě dřeva. Špičkou v pomyslném žebříčku těchto materiálů je dřevina Merbau a jihoamerické Ipe. Merbau patří k jedné z nejkvalitnějších dřevin světa a nabízí jedny z nejlepších fyzikálně mechanických vlastností vůbec. Právě proto je využíváno nejen pro interiérové, ale rovněž ve velké míře i pro venkovní použití. Dřevina Merbau je nejstabilnější dřevina světa s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání a tak se objemové změny, sesychání, bobtnání, vnitřní pnutí projevují snad nejméně ze všech dřevin.
O dřevině IPE se často hovoří jako o nejlepším deckingu světa. Díky své vysoké hustotě až 1300 kg/1 m3 nabízí ještě vyšší odolnost a extrémní tvrdost, je odolné proti hmyzu, termitům, plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin. Ipe je rovněž obtížně zápalné. Podobně jako u dřeviny Merbau se jedná o olejnatou dřevinu s menším obsahem barviv zvaných Lapačol, které se někdy po uvolnění a zaschnutí na povrchu vytvoří jemnou žlutavou práškovou vrstvu. Barvivo se ze dřeva uvolňuje v mnohem menší míře než je tomu u dřeviny Merbau. Jedná se o dřevo s vyšším indexem sesychání nicméně s velmi nízkými hodnotami kroutivosti a zakřivení a proto patří společně s dřevinou Merbau mezi to nejlepší.
Massaranduba je další dřevinou v nabídce terasových palubek. Tato jihoamerické dřevina je velice tvrdá, těžká s vysokou odolností a trvanlivostí. Je to celosvětově známé dřevo velmi často používáno právě pro venkovní decking. Massaranduba nabízí nižší cenu v porovnání s dřevinami Merbau a IPE nicméně se svými fyzikálně mechanickými vlastnostmi nemůže těmto dřevinám vyrovnat . Charakteristické pro dřevinu Massaranduba je vnitřní pnutí a kroutivost. Rovněž je pro tuto dřevinu charakteristické rozpraskávání dřeva. Vyplavování barviva se projevuje v menší míře než u dřevin Merbau a Ipe. Massaranduba je cenově výhodnějším řešením dřevěných teras.
Další naší nabízenou dřevinou je Západní červený cedr. Oproti dřevinám Merbau, ipe a massaranduba, které jsou velmi těžké, tak palubky z cedru jsou velice lehké. Uvádí se, že se jedná o nejhezčí dřevinu světa.

MERBAU decking - terasové palubky

Rozměry :
síla x šíře x délky v mm
25x140x1800-5700 mm
Dodávané délky od 180cm a dále po cca +30 cm

Popis :
Venkovní dřevěné terasy z dřeviny Merbau. Dřevina Merbau je jednou z nejkvalitnějších dřevin světa s velmi dobrými fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Vysoká odolnost proti povětrnosti, trvanlivost, vysoce stabilní dřevinu s vysokým obsahem olejnatých pryskyřic podobně jako Dřevina Teak. Merbau však nabízí vyšší tvrdost , odolnost a stabilitu. Jedná se dále o dekorativní dřevinu s převážně radiální rovnožilou strukturou. Díky svým vlastnostem patří i k velmi oblíbeným interiérovým dřevinám. Velmi nízké hodnoty tangenciální sesychavost cca jen 2,6 - 4% u sušeného dřeva. Více informací naleznete v katalogu produktů.

Jednostranné drážkování

MERBAU - technické informace o dřevině

Massaranduba decking - terasové palubky

Rozměry :
síla x šíře x délky v mm
25x145x1800-5700 mm oboustranné  drážkování
Dodávané délky od 180cm a dále po cca +30 cm

Popis :
Massaranduba je velice tvrdé, těžké dřevo s vysokou odolností a trvanlivostí. Je to celosvětově známé a pro svou odolnost často používané dřevo pro dřevěné terasy, nicméně se vlastnostmi nemůže rovnat dřevinám Merbau a Ipe. Charakteristické pro dřevinu Massaranduba je vnitřní pnutí a kroutivost, Rovněž je pro tuto dřevinu charakteristické a rozpraskávání dřeva. Vyplavování barviva se projevuje v menší míře než u dřeviny Merbau a Ipe.
Massaranduba je cenově výhodnějším řešením venkovních ploch.

Oboustranné drážkování

Západní červený cedr decking - terasové palubky

Rozměry :
síla x šíře x délky v mm
40x140x2100-4800 mm oboustranné hladké provedení
Dodávané délky od 210cm a dále po cca +30 cm

Popis :
Terasová prkna vyrobená ze Západního Červeného Cedru jedné z nejkrásnějších dřevin na světě. Západní červený cedr toho však nabízí mnohem více než jen dobrý vzhled. Tato kanadská dřevina pocházející z oblasti Britské Kolumbie je jednou z nejstabilnějších dřevin vůbec, toto dřevo odolává praskání a zůstává rovné bez kroutivosti, neobsahuje barviva ani smůlu a velmi dobře snáší mnoho druhů ochranných nátěrů. Červený cedr patří do skupiny měkkých dřevin se kterým se však ostatní měkké dřeviny jako například borovice, smrk či modřín nemohou vlastnostmi rovnat. Západní červený cedr je pevný a houževnatý s vysokou odolností proti povětrnosti, dřevo je světlé a lehké, snadné na zpracovávání. Západní červený cedr je krásná, praktická, trvanlivá dřevina pro každý dům. Terasová prkna jsou dodávána ze speciálně vytříděného sukatého cedru, dřevo je dodáváno sušené v oboustranně hladkém provedení.